pradi
 

















 
 
 
 
 Vasaros ARTUMA: ar manoma sakyti mylti?
 
 

Vasarikai dviguboje „Artumoje“, darant pertrauk kelionje per Dekalog, skaitytojai kvieiami dvigubos meils nuotyk – su Dievu ir artimu – pagal Didj sakym; bet ir su nuostaba: ar manoma sakyti mylti? Tad kam i ties esame kvieiami iuo ypatingu Dievo sakymu? Ar meil Dievui baigiasi artimo meile? Ar galima mylti artim nemylint Dievo? K – artim ar Diev – mylti kaip save, o k – labiau u save? Kita vertus, kas pamok meils iki galo?..

Meil bylojanti Šventoji Šeima (i lietuviko banytinio meno nuostabaus lobyno) urnalo virelyje primena, kad igyvename Šeimos metus. Sykiu skaitytojus pasitinka ir tikras meils laikas, kur jiems para apatalikasis nuncijus arkivyskupas Pedro López Quintana, mindamas eim, kur „gimsta, auga ir skleidiasi i Dievo gautoji meil“, ir atsakydamas klausim nusiviliantiems meile – kas i ties duoda mogui „absoliut tikrum, kad meil yra reali“.

„Meil neatjo savaime ar natraliai monijos istorij“ – teigiama vienoje „Artumos“ publikacij, o kitoje klausiama: „Kas gi ia toks drsus taip silyti savo meil?“ „Taip, tai Kristus!“ – rao ilgametis redakcijos bendradarbis kunigas marijonas Kstutis Brilius, pabrdamas: „Ir tai sakau beslygikai vis ms skauduli ir silpnybi akivaizdoje.“

Kad kalba apie meil nevirst „skambaniu variu ar vanganiais cimbolais“ (plg. v. Pauliaus Himn meilei), vasaros numeryje daug raoma apie mones, kurie sugeba nei daug, nei maai – tiesiog mylti. Pristatomas „meils jra“ vadintas tvas jzuitas Prancikus Masilionis SJ. Dalijamasi, kokia meil atrodo iandien, po 35 santuokinio gyvenimo met. Kalbamasi su sunki negali turini dviej broli eimomis, kurioms priimti meils ik, i alies velgiant, reikjo ypatingos drsos, o kaip tai regisi „i vidaus“?

Apie nuostabi ir visai manom jaun mog keiiani mokytojo bei mokini draugyst gyvai liudija pokalbis su muzikuojaniu Babt jaunimu ir j lyderiu – tikybos mokytoju Mantvydu. Ar manoma lygiai taip pat tvikai mylti negal, sivaikint mayl ir jo netekus gedti tarsi mylimiausio savo vaiko – atskleidia jaudinanti „Arkos“ bendruomens moni istorija. O kaip gyvena ir apie k svajoja tie alia ms, kuri niekas ioje emje taip ir nepamilo... praskleidia itin jautrus pokalbis su bename Solveiga.

O gal verta daugiau ir save mylti? Skaitykime psichologs Zitos pastabas apie „sveik egoizm“ bei dkokime u meil! Ir dar – atsiliepkime, komentuokime, paraykime redakcijai apie tai, kas patrauks vilgsn vasaros numeryje. Jame, be kita, rasite ir skaitytoj gyvus komentarus apie tai, ar verta „aisti namus“ gyvenant kartu iki santuokos – tai reakcijos birel skelbtj Artro Lukaeviiaus straipsn.

Atsisveikindami „vasaros linksmybms“, kaip prie 300 met sak ioje „Artumoje“ taip pat minimas Tolminkiemio klebonas Kristijonas Donelaitis (parapijieius, beje, myljs itin reiklia meile), skelbiame ir didij atlaid programas, kuriuose juk irgi galima igyventi Didj Dievo sakym mums, meils bendruomenei – Banyiai.

Susitikime „Artumoje“, atlaiduose ar kitur, diaugdamiesi vasara ir myldami Diev bei artim!

Dal GUDINSKIEN

 
 
   
 
     
1998-2002, 2003-2005, 2006-2020 Katalik interneto tarnyba, info@kit.lt
 
  pradi